Top
نقل بیدمشکی -گشنیزی یک کیلویی

نقل بیدمشکی

نقل بیدمشکی گشنیزی یا نقل گشنیزی همان نقل سنتی و قدیمی ارومیه است که برای غنی شدن آن از پودر تخم گشنیز نیز بدلیل خواص بیشمار در تهیه آن استفاده میگردد و از لحاظ اندازه بزرگنر از نقلهای ابریشمی و لی ریزتر از نقلهای گردویی بوده و در داخل ان عمدتا از خلال بادام استفاده میشود.

نقل بیدمشک ارومیه بعنوان سنتی ترین سوغات ارومیه از بهترین مواد اولیه و طبیعی تهیه شده است.و بعبارتی این نوع نقل را از دیرباز بعنوان اصیل ترین سوغاتی شهر ارومیه شناخته اند.این نقل از عصاره طبیعی و خالص بیدمشک بعمل می آید که خواص آن شهره خاص و عام میباشد.

ترکیبات نقل گشنیزی عبارتند از:

شکر،آب،خلال بادام مخصوص بیدمشکی،عرق بیدمشک،هل،پودر تخم گشنیز

نقل گشنیزی با  یکی از برندهای نقل هما ،ممتاز در بسته بندی استاندارد تولیدی و یا نقل ایران در بسته بندی کتابی بسیار شکیل و بوزن یک کیلوگرم ارائه میگردد.


بزودی

نقل بیدمشکی ارومیه از پرطرفدارترین نقلهای تولیدی ارومیه میباشد.عطر و طعم این نقل  که داری خلال بادام میباشد بسیار  مسحورکننده و دل انگیز بوده و بی شک طعم این نقل را هیچگاه فراموش نخواهید کرد.برای آگاهی از خواص بیشمار بیدمشک که یکی از مهمترین آنها خاصیت آرامبخشی و تقویت قلب میباشد کافیست یک جستجوی کوچک در اینترنت بنمایید.

نقل بیدمشک ارومیه را حتما و حتما بایستی امتحان نمایید

ترکیبات نقل بیدمشکی ابریشمی عبارتند از:

شکر،آب،خلال بادام مخصوص بیدمشکی و عرق بیدمشک خالص

چرا نقل بیدمشک ارومیه ؟

بیدمشک یکی از گیاهان بومی ارومیه است، برای تهیه نقل بیدمشک، خلال بادام را برای مدتی در گیاه بیدمشک می خوابانند سپس روکش سفید را از شکر و آب تهیه کرده و با هم ترکیب می کنند، تقریبا نقل آماده است. اما این پایان کار نیست در پایان کار به نقل ها عرق بیدمشک اضافه می کنند تا خوش طعم و عطر شود. عمل معطر کردن خلال بادام با خشک شده ی گیاه بیدمشک هزینه بر است و امکان دارد خیلی ها از اسانس های غیر طبیعی استفاده کنند، پس با دقت خرید کنید. نقل بیدمشک به نقل ابریشمی هم معروف است چون ظاهری سفید همچون ابریشم دارد. به نظر من یکی از خوشمزه ترین انواع نقل است و می تواند سوغاتی خوبی از شهر ارومیه باشد.

نقل بیدمشک، نقل گردویی پر مغز، نقل زعفرانی، نقل بادامی و نقل پسته‌ای از انواع نقل‌های تولیدی در ارومیه و اصلی‌ترین سوغات نقل بیدمشک است.
بیدمشک دارای خاصیت درمان کم خونی، سرگیجه و تقویت قلب است. عرق بیدمشک علاوه برخاصیت پزشکی برای تهیه شربت، شیرینی و خوشبو و خوش طعم کردن شربت‌های گوناگون مورد مصرف قرار می‌گیرد.

 

اطلاعات بیشتر:

طریقه نگهداری:

خواهشمند است بلافاصله بعد از مصرف کیسه پلاستیکی را کاملا ببندید و نقل را در معرض هوا قرار ندهید.تا زمانیکه نقل را از کیسه پلاستیکی خارج نکرده اید ،و در محیط خشک و خنک نگهداری فرمایید،به مدت بیش از یکماه تازگی خود را حفظ خواهد کرد..

طریقه نگهداری طولانی مدت :

در صورتیکه در نظر داشته باشید نقل را برای چندین ماه نگهداری فرمایید،بدون باز کردن کیسه پلاستیکی می توانید تا شش ماه در فریزر (نه جایخی) نگهدارید.کافیست بعد از خروج از فریزر به مدت ده الی پانزده دقیقه در معرض هوای آزاد قرار دهید تا تازگی خود را بدست بیاورد.

وزن

  • یک کیلو 1000 گرم

نوع بسته بندی

  • کتابی دارای کیسه مخصوص نگهداری نقل پس از باز شدن

برند

  • نقل ایران از معتبرترین و قدیمیترین برندهای تولید نقل و حلوای ارومیه با بیش از نیم قرن سابقه

تضمین کیفیت

  • بله

نظرات کاربران

نظر بدهید