Top
نقل دارچینی ممتاز ارومیه اندازه متوسط،درشت

نقل دارچینی ممتاز ارومیه

دارچین به عنوان رمز جوانی یاد شده است و مصرف روزانه آن برای سلامت انسان بسیار اهمیت داردو همچنین مصرف آن موجب افزایش قوای بدن میشود، کلیه ها را گرم ضعف کمر و پاها را از بین می برد و برای درمان کم خونی مفید است. نقل ارومیه با طعم دارچین تلفیقی از عطر و طعم نقل های سنتی با بهترین مواد طبیعی و اولیه بهمراه گیاه دارویی دارچین میباشد تا شیرینی نقل ارومیه را به کامتان چند برابر نماید.

ترکیبات ومواد تشکیل دهنده نقل دارچینی همانند نقل بیدمشک میباشد ولی برای روکش و طعم آن از دارچین طبیعی استفاده شده است.

نقل دارچینی ممتاز ارومیه در بسته بندی شکیلی و کتابی و با برند نقل ایران  ویا برندهای معتبر نقل هماو نقل ممتاز (با بسته بندی استاندارد تولیدی) و بوزن یک کیلو ارایه میگردد.


تماس بگیرید

خواص نقل:

خواص نقل مربوط به خواص ترکیبات موجود در آن میباشد چراکه در فرآیند تولید نقل هیچ گونه فرآیند شیمیایی صورت نمیگیرد وترکیبات فقط تغییر شکل فیزیکی میدهند.

موارد مصرف
نقل از دیر باز بهترین همراه چای میباشد چرا که ایرانیان در زمان نوشیدن چای قند را در دهان خود میگزارند و از آنجا که قند زبر میباشد باعث آسیب به مینای دندان میشود در حالیکه نقل به دلیل نرم بودن چنین ضرری ندارد به غیر از آن نقل به دلیل دارا بودن عطر و طعم خصوصا در نقل های گیاهی و بیدمشکی ،خود باعث دلپذیر شدن طعم چای میگردد.
آنچه سنت دیرین ایرانیان گردیده نقل را در مراسم عروسی به همراه سکه بر سر عروس و داماد میپاشند که امروزه به شکل بسته های کوچک در طوری های رنگی پیچیده میشود و به حاضرین در مراسم عروسی هدیه میشود تا به عنوان تحفه عروسی با خود ببرند که سمبل خبر و خاطره شیرین عروسی باشد.

ترکیبات  نقل :  

عرق بیدمشک ، وانیل، کرم تارتار،شکر،آب،مغزهای خوراکی (گردو،بادام،پسته،خلال بادام)،زعفران،گل محمدی،گلاب،دارچین،کاکائو،آلبالو و گشنیز(با استفاده از مواد فوق، انواع نقل تولید می شود و همه آنها در یک نوع وجود ندارد)

چرا دارچین؟

دارچین، به جز درمان اختلال های گوارشی، خاصیت آرامش بخشی دارد. دارچین قند و کلسترول خون را کنترل می کند و از آن برای درمان سوء هاضمه، درد و نفخ معده و اسهال استفاده می شود.

متخصصان به این نتیجه رسیده اند که دارچین علاوه بر آن که دیابت را کنترل می کند، بر کلسترول خوب و LDL هم اثر می گذارد. افرادی که آلرژی دارند نباید از مصرف دارچین در غذاهای خود پرهیز کنند زیرا موجب تشدید آلرژی نمی شود.

 

اثرهای مضر مصرف زیاد دارچین، عبارت است از، التهاب یا ورم کردن پوست، زخم ها و ترک های گوشه دهان و سوزش معده. دارچین، از لخته شدن خون جلوگیری می کند اما زیادی آن در خون باعث بروز مشکل های خونی و گردش خون می شود به ویژه اگر با داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود مصرف شود مشکل را ۲ برابر می کند.

 

دارچین، رمز جوانی است، مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگه می دارد و بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و به عنوان تب بر استفاده می شود.دارچین خاصیت عجیب دیگری دارد که آن هم قوی کردن مصونیت بدن در مقابل امراض است. اگر حس می کنید ضعیف شده اید و ممکن است مریض شوید، چای دارچین را فراموش نکنید. حتی اگر سرما خورده اید یا ضعف شدید دارید چای دارچین بهترین دارو است.

دارچین گیاهی است که در ایران وجود ندارد و بیشتر از کشورهای شرق آسیا وارد میشود.
پوسته‌های این درخت دارای اسانس زیادی است و بهترین پوسته دارچین پوست درختان یک تا 6 ساله است و اگر سن درخت بیشتر از 6 سال باشد، اسانس گیاه کاهش پیدا میکند.
بهتر است پوست دارچین تا زمان مصرف، پودر نشود به دلیل اینکه اسانس آن از بین میرود همچنین بهتر است پودر دارچین در ظروف شیشه ای رنگی نگهداری شود.

اطلاعات بیشتر:

طریقه نگهداری نقل ارومیه:

خواهشمند است بلافاصله بعد از مصرف کیسه پلاستیکی را کاملا ببندید و نقل را در معرض هوا قرار ندهید.تا زمانیکه نقل را از کیسه پلاستیکی خارج نکرده اید ،و در محیط خشک و خنک نگهداری فرمایید،به مدت بیش از یکماه تازگی خود را حفظ خواهد کرد..

طریقه نگهداری طولانی مدت :

در صورتیکه در نظر داشته باشید نقل را برای چندین ماه نگهداری فرمایید،بدون باز کردن کیسه پلاستیکی می توانید تا شش ماه در فریزر (نه جایخی) نگهدارید.کافیست بعد از خروج از فریزر به مدت ده الی پانزده دقیقه در معرض هوای آزاد قرار دهید تا تازگی خود را بدست بیاورد.

وزن

  • یک کیلو

نوع بسته بندی

  • کتابی

برند

  • نقل ایران

تضمین کیفیت

  • بله

نظرات کاربران

نظر بدهید