Top
حلوای  گردویی پسته ای ممتاز ارومیه

حلوای گردویی پسته ای

حلوای گردویی ارومیه بعنوان یکی از قدیمیترین و سنتی ترین سوغاتی های شهر ارومیه از دیرباز زبانزد خاص و عام بوده است.در حلوای پسته ای علاوه بر مواد اولیه حلوای گردو از پسته نیز در ترکیب این حلوای بسیار عالی و خوشمزه استفاده شده است.


بزودی

اگر حوالی شب یلدا به ارومیه سفر کنید، در شهر پشت در برخی از دکان ها جمعیتی را خواهید دید. تعجب نکنید، آن ها اهالی ارومیه هستند که منتظرند تا  حلوای گردو شب یلدای خانواده را تهیه کنند.

مردم آذربایجان غربی، علاقه ی بسیاری به حلوا گردو دارند و یکی از تنقلات اصلی آن ها در شب نشینی ها و میهمانی هایی چون شب یلداست.

برای تهیه آن از موادد طبیعی و مغذی چون گردو، شیره انگور و... استفاده می شود. به همین دلیل برای ماه رمضان و روزهای سرد سال بسیار مفید است و انرژی خوبی به بدن می بخشد. 

برای آماده کردن حلوا گردو ابتدا شیره انگور، شکر و گلوکز را در داخل دیگ مسی حرارات داده، پس از به جوش آمدن مواد به آن گیاه چوبک اضافه می کنند. این مخلوط را داخل دستگاهی مخصوص مثل همزن، به مدت دو الی سه ساعت هم می زنند تا ماده ای سفت  و روشن به دست آید. پس از این مرحله مغز گردو و گاهی پسته را به آن اضافه می کنند.

محبوبیت این نوع شیرینی آنقدر زیاد است که از کارگاه های ارومیه به اغلب شهرهای ایران صادر می شود.

در سالهای اخیر و ایجاد تنوع ! پسته نیز بدلیل خواص بیشمار آن به ترکیبات حلوای سنتی ارومیه اضافهشده اشت.

پیشنهاد ما این است:

حلواهای ارومیه واقعا بینظیرند.اگر تا کنون فرصتی برای چشیدن طعم بینظیر حلواهای ارومیه نیافته اید درنگ نکنید ...همین الان سفارش دهید و براحتی این محصولات خوشمزه را در منزل یا محل کار خود دریافت نمایید.

حتی میتوانید با سفارش و هدیه این سوغاتی های  خوشمزه به دوستان و عزیزانتان لحظاتی شیرین و فراموش نشدنی برایشان رقم بزنید.

نظرات کاربران

نظر بدهید