Top
نقل پسته ای ویژه یک کیلوگرمی

نقل پسته ای

نقل پسته ای ممتاز ارومیه

مراحل تهیه نقل پسته ای همانند نقل بیدمشک است با این تفاوت که از پسته برای مغز آن و از پودر پسته در ترکیبات آن استفاده می شود.

ترکیبات نقل پسته ای عبارتند از: شکر،آب،مغز پسته ،پودر پسته ،هل گلاب و عرق بیدمشک

نقل پسته ای یک کیلویی در بسته بندی استاندارد تولیدی با برند نقل ممتاز عرضه میگردد.

با توجه به نوسانات شدید قیمتی در اصلی ترین ماده اولیه این نقل یعنی پسته و  همچنین مشکلات بوجود آمده در تهیه پسته در سنوات اخیر این نوع نقل بندرت از سوی تولید کنندگان معتبر عرضه میگردد.

پیشنهاد جایگزین ما برای دوستداران نقل پسته ای در حال حاضر نقل پسته ای با روکش گل محمدی میباشد.


بزودی

همانطور که میدانید نقل سوغات معروف ارومیه است، انواع نقل های گردویی، زعفرانی،پسته ای، حلوای هویج و … از جمله مهمترین سوغات ارومیه در این زمینه هستند.

نقل معمولا از شیره شکر  ، وانیل ، گل محمدی ، گلاب ، دارچین ، کاکائو، آلبالو و دانه هل ، تخم گشنیز یا خلال بادام و گردو و پسته و عرق بید مشک و… تهیه میشود.

نقل پسته ای بعنوان یک محصول لاکچری در این صنف! مانند نقل گردویی تهیه میشود با این تفاوت که در آن از  مغز پسته و پودر پسته و در مواردی هل و گلاب نیز استفاده میشود.

نقل پسته ای همانند سایر نقلهای دل انگیز ارومیه همنشین مناسب برای صرف چای  و بویژه در مناسبات و مراسمات میباشد و نوشیدن چای با این نقل بی شک لذت آن را چند برابر خواهد نمود.توصیه خاصی نداریم جز امتحان کردن این نقل اعلا..

چرا پسته؟

 

مصرف پسته در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی تاثیر بسزایی دارد.همچنین برای آرامش و تنظیم ضربان قلب و آرام کردن اعصاب مفید است و کلسترول بد را کاهش می دهد.


 - مغز پسته به علت داشتن آهن خون ساز است و آنهایی که مبتلا به کم خونی هستند باید حتما روزانه مقداری پسته بخورند.


 * خوردن پسته نیروی جنسی را تقویت می‌کند.


 
* مغز و ذهن را تقویت می‌کند.


 
* برای آرامش قلب و آرام کردن اعصاب مفید است.


 
* برای باز کردن مجاری کبد مصرف پسته توصیه می‌شود.


 
* پسته معده را تقویت می‌کند.


 
* برای تسکین سرفه مصرف پسته مفید است.


 
* پسته اسهال معمولی و اسهال خونی را درمان می‌کند.


 
* جوشانده پوست درخت پسته برای برطرف کردن خارش اعضای تناسلی زنان مفید است.


 
* جوشانده پوست و برگ درخت پسته برای رفع درد و خارش مقعد مفید است.


پسته چون حاوی مواد مغذی مناسب به همراه ویتامین ها بوده و کالری بالایی دارد، مصرف آن به ورزشکاران، دانش آموزان، نوجوانان به خصوص در سنین رشد و به زنان باردار و شیرده توصیه می شود.


در صورت ادامه مصرف پسته در طولانی‌ مدت می‌توان به بهبودهای حاصل‌ شده در فشارخون زمان خواب، واکنش عروق به اضطراب و کنترل فشار قلب امیدوار بود.

اطلاعات بیشتر:

طریقه نگهداری:

خواهشمند است بلافاصله بعد از مصرف کیسه پلاستیکی را کاملا ببندید و نقل را در معرض هوا قرار ندهید.تا زمانیکه نقل را از کیسه پلاستیکی خارج نکرده اید ،و در محیط خشک و خنک نگهداری فرمایید،به مدت بیش از یکماه تازگی خود را حفظ خواهد کرد..

طریقه نگهداری طولانی مدت :

در صورتیکه در نظر داشته باشید نقل را برای چندین ماه نگهداری فرمایید،بدون باز کردن کیسه پلاستیکی می توانید تا شش ماه در فریزر (نه جایخی) نگهدارید.کافیست بعد از خروج از فریزر به مدت ده الی پانزده دقیقه در معرض هوای آزاد قرار دهید تا تازگی خود را بدست بیاورد.

وزن

  • 1000 گرم (یک کیلو)

برند

  • هما،ممتاز و ایران این محصول صرفا با برند نقل ممتاز ارسال میگردد.

بسته بندی

  • استاندارد تولیدی

بهترین زمان مصرف

  • تا سه ماه

نظرات کاربران

نظر بدهید