Top
نقل پسته ای  با روکش گل محمدی

نقل پسته ای گل محمدی

نقل پسته ای ممتاز ارومیه

مراحل تهیه نقل پسته ای همانند نقل بیدمشک است با این تفاوت که از پسته برای مغز آن و از گل محمدی بعنوان روکش استفاده می شود.

ترکیبات نقل پسته ای عبارتند از: شکر،آب،مغز پسته ،پودر پسته ،هل گلاب و عرق بیدمشک و گل محمدی

نقل پسته ای یک کیلویی از مشهورترین و نامی ترین تولیدکنندگان سوغات ارومیه و در بسته بندی استاندارد تولیدکننده با برند نقل قاسمی ممتاز یا هما و یا نقل ایران عرضه میگردد.

 


بزودی

قصه شیرین سفر آنگاه شیرین تر می شود که کامت را با شیرینی های خوش عطر و طعم آن دیار شیرین کنی.

هر جا که میروی مردمش برایت خیر می خواهند و شادکامی، این را از سوغات جای جای ایران می توان فهمید؛ چراکه با ورودت با شیرینی ها و سوغات فوق العاده به استقبالت آمده و در بازگشت توشه ای از بهترین را در کوله ات می گذارند. این بار به ارومیه می رویم و برایتان نقل و شیرینی های بی نظیر به سوغات می آوریم.

ارومیه شهری با مردمان مهربان و مهماندوست در آذربایجان غربی است. شهری با سوغات متنوع بسیار. شهری با شیرینی های بسیار خوشمزه و نقل ها و حلواهای خوش عطر و طعم...

یکی از معروفترین و بهترین سوغات ارومیه، نقل است که جای خود را خانه های ایرانی حفظ کرده؛ کمتر ایرانی است که تا به حال چایش را با نقل های فوق العاده ی ارومیه نوش جان نکرده باشد.

برای تهیه نقل که جاگزین خوشمزه ای برای قند است، گذشتگان ما بسیار زحمت می کشیدند، آنها با لوازم ساه و دستی خود شکر را ذوب می کردند و اسانس بیدمشک، دارچین، زعفران، وانیل و... به آن اضافه و برای مغز این ماده شیرین و خوشمزه از گردو یا بادام و یا پسته استفاده می کردند؛ امروز اما تمام این مراحل توسط ماشین انجام می شود.

این نقل ها را در اندازه های مختلف از بازار و شیرینی فروشی های ارومیه وحتی شهر خودتان می توانید تهیه کنید. معروفترین طعم این نقل‌ها، بیدمشک، زعفرانی، گل محمدی است که اکنون به سادگی و تنها ب چند کلیک در دسترس شماست...

ترکیبات  نقل :  

عرق بیدمشک ، وانیل، کرم تارتار،شکر،آب،مغزهای خوراکی (گردو،بادام،پسته،خلال بادام)،زعفران،گل محمدی،گلاب،دارچین،کاکائو،آلبالو و گشنیز

(با استفاده از مواد فوق، انواع نقل تولید می شود و همه آنها در یک نوع وجود ندارد)

همانطور که میدانید نقل سوغات معروف ارومیه است، انواع نقل های گردویی، زعفرانی،پسته ای، حلوای هویج و … از جمله مهمترین سوغات ارومیه در این زمینه هستند.

نقل معمولا از شیره شکر  ، وانیل ، گل محمدی ، گلاب ، دارچین ، کاکائو، آلبالو و دانه هل ، تخم گشنیز یا خلال بادام و گردو و پسته و عرق بید مشک و… تهیه میشود.

نقل پسته ای بعنوان یک محصول لاکچری در این صنف! مانند نقل گردویی تهیه میشود با این تفاوت که در آن از  مغز پسته و پودر پسته و در مواردی هل و گلاب نیز استفاده میشود.

نقل پسته ای همانند سایر نقلهای دل انگیز ارومیه همنشین مناسب برای صرف چای  و بویژه در مناسبات و مراسمات میباشد و نوشیدن چای با این نقل بی شک لذت آن را چند برابر خواهد نمود.توصیه خاصی نداریم جز امتحان کردن این نقل اعلا..

چرا پسته؟

 

مصرف پسته در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی تاثیر بسزایی دارد.همچنین برای آرامش و تنظیم ضربان قلب و آرام کردن اعصاب مفید است و کلسترول بد را کاهش می دهد.


 - مغز پسته به علت داشتن آهن خون ساز است و آنهایی که مبتلا به کم خونی هستند باید حتما روزانه مقداری پسته بخورند.


 * خوردن پسته نیروی جنسی را تقویت می‌کند.


 
* مغز و ذهن را تقویت می‌کند.


 
* برای آرامش قلب و آرام کردن اعصاب مفید است.


 
* برای باز کردن مجاری کبد مصرف پسته توصیه می‌شود.


 
* پسته معده را تقویت می‌کند.


 
* برای تسکین سرفه مصرف پسته مفید است.


 
* پسته اسهال معمولی و اسهال خونی را درمان می‌کند.


 
* جوشانده پوست درخت پسته برای برطرف کردن خارش اعضای تناسلی زنان مفید است.


 
* جوشانده پوست و برگ درخت پسته برای رفع درد و خارش مقعد مفید است.


پسته چون حاوی مواد مغذی مناسب به همراه ویتامین ها بوده و کالری بالایی دارد، مصرف آن به ورزشکاران، دانش آموزان، نوجوانان به خصوص در سنین رشد و به زنان باردار و شیرده توصیه می شود.


در صورت ادامه مصرف پسته در طولانی‌ مدت می‌توان به بهبودهای حاصل‌ شده در فشارخون زمان خواب، واکنش عروق به اضطراب و کنترل فشار قلب امیدوار بود.

اطلاعات بیشتر:

طریقه نگهداری:

خواهشمند است بلافاصله بعد از مصرف کیسه پلاستیکی را کاملا ببندید و نقل را در معرض هوا قرار ندهید.تا زمانیکه نقل را از کیسه پلاستیکی خارج نکرده اید ،و در محیط خشک و خنک نگهداری فرمایید،به مدت بیش از یکماه تازگی خود را حفظ خواهد کرد..

طریقه نگهداری طولانی مدت :

در صورتیکه در نظر داشته باشید نقل را برای چندین ماه نگهداری فرمایید،بدون باز کردن کیسه پلاستیکی می توانید تا شش ماه در فریزر (نه جایخی) نگهدارید.کافیست بعد از خروج از فریزر به مدت ده الی پانزده دقیقه در معرض هوای آزاد قرار دهید تا تازگی خود را بدست بیاورد.


وزن

  • 1000 گرم (یک کیلو)

برند

  • هما،ممتاز و ایران این محصول صرفا با برند نقل ممتاز ارسال میگردد.

بسته بندی

  • استاندارد تولیدی

بهترین زمان مصرف

  • تا سه ماه

نظرات کاربران

نظر بدهید